• Informacje Prawne

• REGULAMIN BUBLIOTEKI

• REGULAMIN BIBLIOTEKI ZESPOŁU SZKÓŁ W BRAŃSKU

1.Z księgozbioru biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Brańsku.

2.Czytelnicy mają prawo do bezpłatnego korzystania z księgozbioru biblioteki.

3.Czytelnicy mają zapewniony dostęp do regałów z książkami i prasą.

4.Informacje o godzinach otwarcia biblioteki podane są na tablicy.

5.Czytelnika w obrębie biblioteki obowiązuje cisza. Czytelnicy zachowujący się głośno, łamiący zasady regulaminu mogą być wyproszeni z biblioteki szkolnej.

6.W bibliotece obowiązuje zakaz picia napojów i spożywania posiłków.

7.Ze zbiorów biblioteki korzystać można:

•wypożyczając je do domu

•czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny)

8.Czytelnicy mogą jednorazowo wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni ale w uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeni z podaniem terminu zwrotu.

9.Czytelnik może zwrócić się do bibliotekarza o rezerwację potrzebnej mu pozycji.

10.Zbiory specjalne (płyty DVD, kasety video) wypożyczane są tylko nauczycielom.

11.Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować o nich bibliotekarza.

12.W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki czytelnik jest zobowiązany zwrócić taka sama pozycję lub wskazaną przez bibliotekarza.

13.Wszystkie wypożyczone przez czytelników książki powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego, oprócz książek które uczeń wypożyczył na okres wakacji.

14.Czytelnik, który w wyznaczonym terminie nie zwróci książek do biblioteki szkolnej zostanie ukarany uwagą wpisana do dziennika lekcyjnego.

15.Wszystkich czytelników zobowiązuje się do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki oraz do kulturalnego zachowywania się.